pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

In a progressive tax system, who pays a greater proportion of their income in taxes
Can you please help. Please show work. I will give brainlest. Need answer ASAP
Where would an air mass thunderstorm MOST LIKELY occur?
Raul has 56 buncy balls. he puts the ball into 4 green gift bags. If he puts the same number of balls into each bag, how many balls does he put into each green
What is the length of BD , given that figure ABCD is a rectangle and AC = 26?
Interesting facts about the west region
The ________ duct is formed by the union of the cystic duct and the common hepatic duct.
The Roman army destroyed Jerusalem in 70 A.D. True False
Why were the islands of Oceania important to Japan during World War II
Helpppppppppppp.!!!!!!!!!!!!