jaaelynnk
jaaelynnk jaaelynnk
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

one half dozen donuts cost $3.84. What’s is the price of one donut

Respuesta :

caronhorton
caronhorton caronhorton
  • 02-11-2020

Answer: 0 .64 cents

Step-by-step explanation:

3.84 divided by 6 equals 0.64

Answer Link

Otras preguntas

Solve 20x + 5y = 15 for y​
name the largest company in the coastal meadow region
What is the mass of 2.86 moles of silver (Ag)?
Look at this photograph. This is an example of: O A. a Minoan mural, B. a panel sculpture. ООО C. a Classical frieze. D. a fresco wall. I think it’s C but I’m n
U What fits? Fill in the possessive determiners for the accusative. Always choose the possessive determiners that match the subject of the sentence. • Ute mag C
What is the difference in kilowatt hours of monthly energy production between an a erage local wind speed of 15 miles per hour and an average local wind speed o
Given f(x) = 3x – 5, solve for x when f(x) = 1
The way an engine works has never been understood by David
Predators, starvation, and disease are all examples of
Who is good at chemistry and wanna help me on my test Someone please