adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Why do we use granite?
The function f(t) = −5t 2 + 20t + 60 models the approximate height of an object t seconds after it is launched. How many seconds does it take the object to hit
How do you find the interior angles of a triangle, if only one is given angle is given to you?
What is the factor of (2ab)(-5ab)
Nick bought a video game for $55, which was 20% off the original price. what was the original price?
Explain why the gravitational acceleration of any object near earth is the same matter what was the mass of the object
Why do automobiles rust more easily in wet climates than drier climates?
What is '7b-2b+3-1' ? Need working and it's equations!!
Why does 2 pi divided by 1/3 equal 6 pi?
what is greater 0.7 or 7/9?