litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

when an atom of lithium loses an electron, the atom becomes a 1. negative ion with a radius smaller than the radius of the atom 2. negative ion with a radius l
if the weight of a package is multiplied by 5/7 the result is 40.5 pounds. Find the weight of the package.
European civilization was formed by Germanic peoples, the Christian church, and the ...
16.686 rounded to the nearest hundredth
What are some quotes that show Gatsby's love for Daisy in The Great Gatsby and explain them?
what did the algonquian people wear
Do lions shiver? Why or why not
What is the role of RNA? a.to provide the original blueprint for protein production b.to move information from the ribosomes to the nucleus for protein synthesi
Good evening, I'm French, I learned English, could you help me answer these questions please?(6 and 7) Question 1 : Where did the Mayflower come from ? The mayf
belinda has a bag of beads. She uses 1/3 of the meads to make a bracelet and 3/5 of the beads to make a necklace. she uses 36 more beads to make the necklace. H