madse0835
madse0835 madse0835
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound. What is the total cost of the cheese?

Respuesta :

EmotionlessCapricorn
EmotionlessCapricorn EmotionlessCapricorn
  • 02-10-2020

Answer:

402.00$

Step-by-step explanation:

Just multiply the amount by the cost?

Answer Link
Arkayn24 Arkayn24
  • 02-10-2020

Answer:

$402

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Answer this question Angie and her friends are 3/4 of a pizza.Her brother joe ate 2/3 of what was left.How much did joe eat?
How does a universal genetic code relate to the hypotheses about the origin of life on Earth?
0.59 write the decimals in expanded form
How can you find the quotient of 95540 / 562?
Write an integer to represent the final temperature. The day started out at 6 am as 32 degrees rose 24 degrees by noon and dropped 14 degrees at 6 pm
To what extent can the European Union be considered a success politically and economically?
a 5 ft ladder is leaning against a 4 ft wall. how far must the bottom of the ladder be from the base of the wall so that the top of laddet rests at the top of w
What did it mean Jess Drew like some people drank whiskey in the book bridge to terabithia
what does a ballad consist of?
does anyone know if 4 can go into 72