OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

explain why 1.00 divided by 100= .01 using dollar coins as a whole.
Reduction of central nervous system activity is the defining feature of
find the slope of the line through each pair of points (19,-16) ,(-7,-15)
Max finds the product 3/7 *16
Your service contract for washer repair maintenance is offered at $48 per year. If a customer wants to pay it off in equal monthly installments for one year and
"association, which is a form of learning, can be defined as the"
2nd Semester Unit 1 Extra Credit!!! Can someone help me please?
How did the Treaty of Versailles affect postwar Germany? a. It left a legacy of bitterness and hatred in the hearts of the German people. b. It stabilized the
The "i" side of i/o psychology is called personnel psychology. this subarea helps companies to:
Why do different mutations accumulate in two species once they diverge? select one: a. convergent evolution causes the difference in mutations. b. natural selec