gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Whats the next number 0 3 8 15 24 35
Example of a program or duty that federal, state, and local governments work on together
In order to achieve his pro-business goals, President Harding sought to reduce _________ on the wealthiest Americans.
which one of the following words is an antonym for cautious
which laws authorized the president to arrest and deport immigrants to criticize the federal government and limited the free speech of Americans?
Which line from "She Walks in Beauty" describes the woman in an unusual way?
What British practice was a violation of neutral rights?
A quantity of a gas is an absolute pressure of 400 K PA in the absolute temperature of 110° Kelvin when the temperature of the gas is raised to 235° Kelvin what
What is not a way to create tension in a plot?
A unique number that identifies a vehicle is called a A. vehicle production number. B. vehicle identification number. C. registration number. D. p