Zaza2k7
Zaza2k7 Zaza2k7
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

You want to buy some beans. An 8-ounce package costs $2.64. A 12-ounce package costs $3.84. A 26-ounce package costs $8.06. Which package is the Best Buy?

Respuesta :

Davistomlin218
Davistomlin218 Davistomlin218
  • 02-10-2020

Answer:

8.06 is the best buy

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

2.64 × 10^-8 in standard form
What did john Locke believe?
55% of the students at west side middle school walk to school. what fraction of the students walk to school?
What condition is needed for a democracy to thrive in a society? a. industrialization c. limits on power b. access to information d. all of the
304/320 simplified, please help, the faster the better.
Exaplain what is the same about two fractions that are like fractions
plz help ASAP How many chromosomes are in a human zygote? A. 46 B. 92 C. 23 D. 69 i think its a but i dont know
How should a well-crafted business report begin?
Which exocrine structure is involved in the digestion of fat?
Which sentence does not contain any errors in the use of italics or quotation marks? A. I just have to dot an "i" and cross a "t" or two.<< i think B.