jasmineIS2011
jasmineIS2011 jasmineIS2011
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price? $0.35 per minute $0.75 per One-half cup $1.00 per Three-fourths cup $4.00 per 4 minutes

Respuesta :

jocelyns5043
jocelyns5043 jocelyns5043
  • 01-10-2020

Answer:

$0.35 per minute

Step-by-step explanation:

Answer Link
iiiChristopher80 iiiChristopher80
  • 16-10-2020

Answer:

0.35 per minute

Step-by-step explanation:It was on my quiz and I got it right

Answer Link

Otras preguntas

Kevin and randy mouse have a jar containing 97 coins, all of which are either quarters or nickels. The total value of the coins in the jar is $14.25. How many o
Use the quadratic formula to solve for the roots of the following equation. x2 - 4x + 13 = 0
Completing the Square What must you add to the expression x^2+bx to complete the square?
Which of these is a good strategy for revising a reflective essay?
How do I solve 1/3k-2k+4=10
Sony has sold the same number of television sets each month for almost a year. However, in one month that number suddenly doubled while other brands did not hav
For 25 points Which of the equations is the correct representation of the following word problem? A student's grades are 92, 73, 87, and 91. What is the averag
Alice's grandfather is showing Alice his apple orchard. He tells Alice that when they planted the orchard many years before that for every 11 rows of Red Delici
PLEASE HELP ME DUE TODAY!!!!!!!! 30 POINTS TAKE AVERAGE!What were the origins of Slavery in the American colonies?
Helppp asapppppppppp