animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence is written correctly in the subjunctive voice? If it weren't for the vacation time I earn, we would never get the house completed. If the house r
Where do scientists and anthropologists believe early humans first emerged?
What are the three things needed for photosynthesis
The direction of motion for a series of wave fronts is represented with a(n) _____. wavelength ray crest trough
The underground testing of nuclear weapons was prohibited under the terms of the 1963 Nuclear Test Ban Treaty. a. True b. False
How did literature in the 1920s reflect the uncertainty of the period?
why must menstruation of the female stop during pregnancy?
15/10 as a mixed number
Possums ___ death in order to deceive predators in search of live prey. a. circumspect b. excavate c. feign d. orbit
Select all that apply. The Cable Act of 1992 gave consumers the right to fair and effective cable. It also reflected the government's desire to _____. keep cabl