Seudónimo Seudónimo
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

please help with this, thank you!

please help with this thank you class=

Respuesta :

andrewthorndara214 andrewthorndara214
  • 01-10-2020
A and in total for a is 7.00 dollars
Answer Link
BigDave237
BigDave237 BigDave237
  • 01-10-2020

Answer:

a) that would cost 7.00 pounds

b) two packages of the 2kg and one package of 1kg, and that would cost 6.70 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What can knowing the cultural context of a literary work help readers determine? Give examples.
Romeo had pound of fudge left. He divided the remaining fudge into -pound 5 16 bags. Write and solve an equation that models the situation. Then interpret the Q
what number multiplied by 4/7 has a product of 1​
helpppppppppppppppppppppppppppp
someone give me reasons to study psychology for a levels pls​
How have Europe's land and water affected resources or patterns of settlement in the region?
Graph the following equation on the graph C = 7250 + 205s
Determine whether the relationship between the two quantities in the table is proportional explain your reasoning
Describe how your job(s) can shape your perceptions and assessments of your overall life satisfaction. Would the age at which you conduct a life review have any
The arm span and foot length were measured (in centimeters) for each of the 19 students in a statistics class and displayed in the scatterplot. An analysis was