demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

The marketing department has hired a new employee. Prior to the new employee's first day at work, you have set up and configured a new laptop computer. The comp
Why are inhabitants of democratic countries dissatisfied?
There are 3 feet in 1 yard. This is equivalent to 12 feet in 4 yards. Which proportion can be used to represent this? BES O 1 - 12 VX 1 12 4 O 112 ○ - 12 Mark t
During the hours from 9:00 PM on Friday to 9:00 pm on Sunday, Kristin spent 1/3 of her time sleeping, 1/8 of her time raking leaves, 1/12 of her time reading a
13. Solve for m. Assume that none of the denominatons are equal to 0Plz help me​
In two or more complete sentences, explain how to find the average rate of change of a function
(LOOK AT THE PICTURE FIRST ) What tip would you give ABRAHAM LINCOLN to improve his penmanship?
I need help on this one please
Use the graph of the parabola to identify the domain and range of the function. Question 18 options: A) Domain: (–∞, ∞), range (–∞,–3] B) Domain: (–∞, ∞), range
giải pt sin(x^2-4x)=0