meekb18 meekb18
  • 04-08-2020
  • Mathematics
contestada

a pack of 4 choclates cost 1.80 pounds how much is the price per unit

Respuesta :

monicadasilva04 monicadasilva04
  • 04-08-2020

Answer:

0.45p

Step-by-step explanation:

4 chocolates = £1.80

1 chocolate =  x

x= 1.80× 1 = 1.80÷4 = 0.45p

1 = 0.45p

I HOPE THIS HELPED :)

Answer Link

Otras preguntas

. 3. What mountain range separates Europe from the Middle East?
Helppppp With question 8 only please
can sum one help me please
help me plsssssssssssssssssssssssssssss
In 2-3 sentences explain how a media watchdog can benefit a democracy.
Evaluate the expression for the given value of the variable 5 x (h + 3) for h = 7
Is 5 a solution to -2 - x -15 = 27? Why or why not?
¿Con cuál personaje se identifica más usted? Explique. en la historia de el principe feliz
1. What is "the law,” according to the text? A. The law is the law of time, in which the older one lives the more likely one will lose others. B. The law is the
hey here some points free but add me as a friend bc ya know 30 points for ya ARE CHEETOS CHIPS?