athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer to this please answer asappppo!!

Anyone know the answer to this please answer asappppo class=

Respuesta :

drewuwu221b
drewuwu221b drewuwu221b
  • 03-06-2020

Answer:

The oranges cost $2.00 apiece, and the apples cost $0.50 apiece. Your equation would be 0.5x+2y= price.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How to make a mixed fraction
write an equation in point-slope from for the line that has a slope of 6and contains the point (-8, -7)
A weather balloon has a volume of 52.5 liters at a temperature of 295 K. The balloon is released and rises to an altitude where the temperature is 252 K. How do
while ice skating,alice slipped and injured her knee.what is one way Alice might have prevented this injury
Which describes the significance of Athens's victory in the Persian Wars? A. Athenians gained new confidence in their own abilities, which led to a golden
what is the largest prime factor of 34
how do you work out 45.3x6 using grid method
why do people join interest groups?
which of the following sentences contains a verb phrase? A.I shall be all that I am and more B. the crowed roared as the bull charged. C.I believed every word h
Express 9.062 as a mixed number in the simplest form.