kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

You spot a small bird with bright yellow feathers on your back porch. Which one of the following books might be a good place to find out what kind of bird you'v
wich statement is true? A) most stars are main sequence B) very few stars are main sequence stars C) no stars have made it to the main sequence D) all stars hav
Alcohol can increase what
Using a refillable beverage container (returnable bottles) would be an example of __________ materials.
The parents of a young child carefully placed plastic plug protectors in all the electrical outlets in their house. Which statement best describes the role of t
American car makers produce 5,650,000 cars each year. In a report,Ben wrote that Americans made 6,550,000 cars. What mistake did Ben make? How can he fix it?
When the linnaean system of classification was first develop in the early 1700s, it had 3 kingdoms by the mid-1900s , it had five kingdoms . Which of the follow
what is the value of y !!????
The internet is a worldwide assembly of computer
Alcohol can increase what