vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

What are two consecutive numbers whose cube differs by 271
an inverted cone of height 15 cm and base radius 4 cm contains water to a depth of 10 cm. calculate the volume of water in the cone
Two into minus two cubed
Three cards are drawn with replacement from a standard deck. What is the probability that the first card will be a club, the second card will be a red card, and
What is (a+b) squared?
List three strategies children use to learn new vocabulary and grammar.
compare the life of regular citizens in Greece and the Persian Empire
What do you mean by natural resources? Explain the types of natural resources on the basis of their distribution?​
Which region did the Byzantine empire recapture
Does healthcare affect your family or your community: