danger555
danger555 danger555
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

can somebody help me with this problem

can somebody help me with this problem class=

Respuesta :

foxtalkz376
foxtalkz376 foxtalkz376
  • 04-05-2020

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

It's 90 dollars flat + x the damages.

Answer Link
flauns
flauns flauns
  • 04-05-2020

A d = x + 90

Flat fee of $90 for 3 hours + x dollars for damages

Answer Link

Otras preguntas

If it takes; 1/2 second for the egg to fall eight fect, how long will it take the egg to fall 200 feet?
Explain how to conjugate sentir in the present tense.
A 4-pack of jump ropes costs $18.00. What is the unit price?
solve using substitution: y=5x+10 y=4x+6 answer is an ordered pair!
HELP 40 POINTS!!! Which text feature previews the paragraph that follows? Image Sidebar Subheading Title
I need help with number three and please explain how to solve it.
(Please someone help me!) (No links!) Please answer for all three with those answer choices!
What is global warming/climate change and why is it dangerous?
If m = 2, find the value of m+3.
The Mystery of Loch Ness By Kayden Mitchell Of all the mysteries in the world, none has been as popular as that of the Loch Ness Monster Perhaps the biggest mys