madelinelujano madelinelujano
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

help me out please <3

help me out please lt3 class=

Respuesta :

279844 279844
  • 04-05-2020

Answer: you could do store A is $8 per hour, and thirteen $13 per day, store B can be $3 per hour, $18 per day

I'm not too confedent but I'm still happy to help!

Answer Link

Otras preguntas

which statement is false? every real number is also rational
(वापस लेना): take back Synonyms: withdraw, unsay Antonyms?.
Gomez has an evening class after ballet practice. He tries to stay alert in class, but his instructor tends to speak in a monotone voice, which makes it difficu
What is the definition of redundant? Question 4 options: to rot or break down; to decline in quality crooked, off center : using too many words for what you mea
Does anybody know???
Please help also I have to show work 5•3.14159
Solve this System of Equations Algebraically 2x + 5y = -13 3x - 4y = -8 Answer Options : ( 4,1 ) ( -4,1) (4,-1) (-4,-1)
What is the purpose of the Subtotal feature? summarizes data for analysis copies the headings to the Clipboard performs calculations groups data by levels
What is the most abundant greenhouse gas in the atmosphere?.
92, 40, 65, 81, 51, 68, 34, 74, 97, 58 what's the Mean, Median, mode and the range​