josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

The Byzantine empire utilized a weapon called
Please answer correctly.
A notary signing agent has been providing signing services with no incidents over 10 years without having undergone a background screening therefore he or she i
Hurry please this is to tomarrow i will give brainlyst and 100 points for the CORRECT Answer Which phrase best defines informal English? the right words for any
What is the solution to this equation? X/-3=-6 A. x = -2 x| OB. x=2 OC. x = 18 OD. x= -18
Questions: 1. What can be done to encourage the sales force to engage in more cross-selling? 2. Does the current FAM trip program serve as a motivational tool f
Please select the word from the list that best fits the definition built one of the greatest cities of the ancient world and named it after himself
Raheem's rollerblades cost $70.25 less than his bicycle. His rollerblades cost $43.50. how much did his bicycle (B) cost?
state advantage of photograph over a map ​
Something in the environment that causes a living thing to respond is a