answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

A​ fast-food restaurant decides to raise the price of its hamburgers. assume the firm is in a monopolistically competitive industry. what will happen to the dem
A worker who refuses to work on her religion's holy day is fired by her employer
Joyce saved $80 on an item that was 65 % off. What was the original price?
Brainliest and five stars to correct answer Find an equation for the nth term of a geometric sequence where the second and fifth terms are -21 and 567, respecti
From a point on a circle, two perpendicular chords are drawn. One is 6 cm from the center and the other one is 3 cm from the center. Find the lengths of these c
the astronomer who concluded that earth is round
Need help on these easy questions
A worker who refuses to work on her religion's holy day is fired by her employer
MARQUE UN PUNTO Y TRACE VARIAS RECTAS QUE PASEN POR EL.¿QUE CONCLUYE?
The roman general who attacked carthage in the battle of zama was _______