fiaapia02
fiaapia02 fiaapia02
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

If 2 ibs. Of ribs eye steak costs $7.50, how many ibs of rib eye steak can be bought for $30.00 ?

Respuesta :

coburnanderson095
coburnanderson095 coburnanderson095
  • 01-05-2020
It would be 8 steaks
Answer Link
jenny4pink jenny4pink
  • 01-05-2020

Answer:

bro its literally 8  

Step-by-step explanation:

7.50+ 7.50= 15 that is 4 pounds multiply by 2= 8

Answer Link

Otras preguntas

write words to match the expression. 24- ( 6+3)
which city was located nearest the nile river delta
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?