ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
what is the answer to the equation
When did stockpiles of strategic nuclear weapons begin to decline in the United States? a. the end of the 1960s b. the late 1970s c. the end of the 1990s d.
Gross income minus any adjustments, deductions, and exemptions is known as A. adjusted gross income B. federal income C. gross income D. taxable income
The human body cells have ---- chromosomes. A. 40, 20 pairs B. 46, 23 pairs C. 90, 45 pairs D. 140, 70 pairs
why is it important to have team work when you are doing gym activities like games
Help me solve the problem
Maria wanted to learn more about the birds that visit her backyard. She installed several bird feeders and offered a variety of bird seed mixes in order to attr
5 children's vaccines that are required by law of 1986
During World War II, conferences such as those held in Tehran, Yalta, and Potsdam demonstrated that
how many feet of wood does marcus need for the frame?