swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

What is the definition of alliteration? A.) the repetition of two or more words in a sentence or phrase; for example “at home in my townhome” B.) the repetition
What is the relation between liquid pressure and depth
The founder of american odontology as a means of identification of the dead is
i need help on 15 a,b,c
Four students had the following amounts of money in their pockets $3.14, $67, $2.45, and 1.14 how Minch money did they have left
NEED HELP FAST!!! Match each graph with the description of the trend it shows. positive linear trend, negative linear trend, exponential trend, parabolic trend,
Do you think children should or should not be exposed to mass media and popular culture
Who fired at the Boston massacre?
PLEASE ANSWER ASAP 30PTS How can you determine and object’s mechanical energy ?
PLEASE ANSWER ASAP WILL MARK BRAINLIEST solve for x write both solutions. 6x^2+7x+2=0