Hudsondow Hudsondow
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

The where sells bagels zero $.75 each the bagel shop sells one dozen for seven dollars which is the better buy

Respuesta :

stormy1012
stormy1012 stormy1012
  • 02-04-2020
12 bagels for $.75 is 9 dollars so buying a dozen for 7 dollars is better ☺️
Answer Link

Otras preguntas

Why is a non-trivial or predictable classification system preferred in systematics?
The cost of two mopeds is the same as the cost of seven bicycles. the cost of one bicycle is $152. therefore, the cost of one moped is
What value makes the equation 11-3x=-7 true?
How does air pressure change with altitude in the atmosphere??
Is this group of words a simple sentence, a compound sentence, or a run-on sentence? The amusement park was crowded, but our family was able to do everything.
the union realized it would need to accomplish two goals in order to defeat the confederacy. what were these goals
How does the study of secondary sources challenge a person’s understanding of history?
What is your impression of Red Jacket as a leader? Cite passages from his speech that support your impression.
Identify the following words as either a phrase or a clause. we gathered data A)phrase B)clause
If a sample of pure sodium has a mass of 8.2 grams and sodium has an average atomic mass of 22.99 g/mol, how many sodium atoms are there in the sample?