kmooreman kmooreman
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Which is better to buy? - A 3lbs. bag of apples for $2.99 or a 5lbs. bag for $4.99?

Respuesta :

josephnicastro624 josephnicastro624
  • 04-03-2020

IS THERE AN OPTION TO SAY THEY ARE EQUAL IF THERE IS THEN THAT IS THE ANSWER :}

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of f(-3)
Which reports indicate how traffic arrived at a website?.
50pt: You have 25 Hot Wheels vehicles. Your Hot Wheels race track has 5 lanes. What is the least amount of races needed to find the fastest Hot Wheels vehicle?
What is the chemical formula for sulfur trioxide?
one way to arrange the data in a set of columns and rows is called
Can yall help me with this pls
Last week, Ken ran 10 laps around the lake. Heather ran 2/3 as many laps around the lake as Ken did. How many laps around the lake did Heather run? Write your a
Why is peer review useful? A. Your peers might know your topic better than you do. B. If you wrote the paper, you won’t be able to find anything wrong with it.
1-Which is the imperative word (command) in this sentence? No subas la potencia de los fogones de la estufa. A-No subas B-La estufa C-Los fogones D-La potencia
How do children benefit from a healthy family relationship? Their overall mental health increases. Good physical health is guaranteed. The risk of substance a