jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

In the Habsburg-Valois wars of the sixteenth century, why did the Catholic French kings support the Lutheran German princes? EUROPE IN THE RENAISSANCE AND REFOR
It cost $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl. oz. Which is a better buy?
Which best describes the structure of the Declaration of Independence
Which set is equivalent to (a u b) n c
Which statement is true of government in England before the English Bill of Rights?
Name the property of real numbers illustrated by the equation. [tex] \pi +10 = 10 + \pi [/tex]
Name at least 4 other gases besides oxygen and nitrogen
What would a scientist's next step be if his/her data supported his/her hypothesis
what are 2 factors that affect gravitational attraction?
The kansas-nebraska act was introduced by who?