abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

Light takes approximately one second to travel from the earth to the moon this means that the moon is approximately
On february 3, smart company, inc. sold merchandise in the amount of $5,800 to truman company, with credit terms of 2/10, n/30. the cost of the items sold is $4
What are the products of semiconservative replication for a double-stranded dna molecule?
At a basketball game, for every 2 baskets team A scored, team B scored 3 baskets. The ratio of the number of baskets scored by team A to the number of baskets f
Under deng xiaoping, how did china make progress
Use words numbers or pictures to show how to group and count tally marks for the number 8
What is Colorado state sales tax?
What do we call the process by which rocks wear down and break apart into smaller pieces?
Can some one help me in spanish? yo le doy los dulces a mi Hermana. tu le das el chocolate a me papa. Is this right grammar wise.
An example of good peer pressure would include