iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

A 1000 kg car accelerates from 2.0 m/s to 6.0 m/s in 5.0 s. What is the magnitude of the car’s final momentum?
1.What were concentration camps?
There are 8 employees on The Game Shop's sales team. Last month, they sold a total of g games. One of the sales team members Chris, sold 17 fewer games than wha
4. David makes $ 16,000 a year. He gets paid SEMIMONTHLY (24 times a year). What is the amount per pay?*
When Washington uses the term faction, he is referring to A) Great Britain. B) raising armies. C) political parties. D) political opposition.
Help with this please
The star named Polaris has a declination of approximately +90°. In what direction is Polaris located from the celestial equator? O East O North O South O West
Convert 3 over 8 to a percent
What is the rule for this?​
In order for a contract to be legally binding, what must be TRUE? a) All parties must consent to the terms of the agreement by shaking hands. b) The purpose o