becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

Given the following functions f(x) and g(x), solve f[g(7)] and select the correct answer below: (1 point) f(x) = 4x + 21 g(x) = 2x + 2 16 49 85 784
Out of the following drinks, the highest alcohol content belongs to: A.Beer B.Coolers C.Spirits D.Wine
which two events on britain indirectly influenced the american Revolution
please help If a triangle a b c has a degree of 90 what the other ones = and what kind of triangle. please
3. Create at least one goal for each of the following wellness categories. Personalize each of your goals for the time enrolled in the course. Be sure that eac
The average of Johnnys two test is a 92. What must he get on a 3rd test to raise his average to a 94
The polar head of a phospholipid is made of _______ molecules. phosphate protein fatty acid carbohydrate
Mary needs 2 kilograms of potatoes. Which number sentence could be used to figure out how many grams of potatoes Mary needs? (1,000 grams = 1 kilogram
Tye word ethics derived from the greek word ethos which means
Identify the type of communication illustrated in the quotation. "Hmmm. Let's see. I know I've solved one of these before. To figure out this problem, I need to