tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of xxx in the triangle shown below. Choose 1 answer: Choose 1 answer: (Choice A) A x=\sqrt{21}x= 21 ​ x, equals, square root of, 21, end square r
why did president wildrow wilson urge the us to go into ww1?
What is the size of the square with the area 196 square m
Sushil and Fiona win some money and share it in the ratio 5:3. Sushil gets £10 more than Fiona. How much did Fiona get?
What is the inverse of the function g ( x ) = − 3 ( x + 6 ) g(x)=−3(x+6)g, left parenthesis, x, right parenthesis, equals, minus, 3, left parenthesis, x, plus,
what is the breakdown of rocks through water, ice, and plant roots?
Biologically, emerging adulthood has traditionally been the optimal time for hard physical work and _____. a. decreased risk-taking b. safe reproduction c. rela
For every 4 gallons of green paint he uses 3 gallons of blue paint. Drag the correct number of each type of paint into the box that would make 16 gallons of pai
In which organelles does cellular respiration take place?
When Liam went to print his presentation, the boot process established the connection to the printer, sent the presentation to the printer, and let other softwa