Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2019
  • Mathematics
contestada

melaine purchased some packages of pencils for $1.60. If each package cost $0.80, how many package did melanie purchase?

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8×2=16 all u do now is add a decimal between 1 and 6

so 1.60$

Answer Link
max6701321 max6701321
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

1.60 can be divided over .80 2 times meaning there are 2 sets of .80 in 1.60

Answer Link

Otras preguntas

Plz help!!!!!!! Image multiple choice
PLZ HELP !!!! WILL MARK BRAINLIEST, THIS IS DUE IN 15 MINUTIES !!!ANYONE PLEASEPLZ HELP !!!! WILL MARK BRAINLIEST, THIS IS DUE IN 15 MINUTIES !!!ANYONE PLEASEPL
WILL GIVE BRAINLIEST
Jonah makes 2/3 less
As shown, the two charges are 3 cm apart. What will happen to this force if the distance between the charges is doubled? Use proportional reasoning to find the
Can someone give me an explanation to ellipse formula please
For each diagram, choose the correct pair of congruent inscribed angles. 1. A. angles A and C B. angles A and B C. angles A and D D. angles B and D 2. A. an
Help plsssss Given the Trapezoid ABCD Find the length of AD
Which portion of the 1964 Civil Rights Act did Lester Maddox challenge in his lawsuit? A. the ban on discriminatory hiring practices B. the ban on discriminato
European Exploration chart​