citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

What is the area of the triangle?
Which appeal does Martin Luther King Jr. use in the following line from his "I Have a Dream" speech? "But there is something that I must say to my people, who s
What’s the correct answer for this?
i’m not sure if i’m right
Factor completely 5x2 - 20.
Explain how to graph the point (6,4) on a coordinate plane.
On Sunday, Antonio spent a total of 3 1/4 hours driving and 1 3/4 hours gardening. How much longer did he spend driving than gardening? Write your answer as as
Identify the sequence as arithmetic, geometric, or neither. Justify your answer by trying to describe the pattern (how are they moving from one number to the ne
Please find attached the question
The reaction that takes place in a hydrogen-oxygen fuel cell is 2H2(g)+O2(g)⟶2? Select the major product of the reaction and determine whether the reaction