sophie998995 sophie998995
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Sara had $233 to spend on books. After buying them she had $17. How much did each book cost.

Respuesta :

yoitzyaboimathgenius
yoitzyaboimathgenius yoitzyaboimathgenius
  • 01-10-2019

Answer:

$13.70

Step-by-step explanation:

233÷17=13.705882 so basically it's around 13.7 or just $13.70

Answer Link

Otras preguntas

What new business practices arose as the trade expanded
Which of the following is not an idea from the enlightenment?
PleAse help I will give BRAINLIEST if correct and fast answers
what are solutions to this equation, x^2 + 3x -4 >0
Which statement is supported by the cell theory HURRRYYYYY
Which object has the MOST gravity in the solar system?
45,60,75,75,80,80,85,90,90,90,90,95,95,95,100 Can someone find the MAD
What were some key benefits for Europeans during the Age of Exploration? Check all that apply.
Can someone please answer with steps
How had aids affected the economies of Africa?