sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

please help fr , like i acc need help
If the inequality contains < symbol, then graph the equation using a _______________ line.
Lee y escoge la mejor opción para completar la frase. Read and choose the best option that completes the sentence. Nuestras vidas hoy día son sumamente ocupada
Help please help! Need help
What does it mean when a solution is saturated? O The container is full. O No more solute can dissolve in solvent. O The solute has turned into a solid. O The s
parts of speech of an
Study the situation presented below and then complete the task that follows . John Mason , a 16 - year old , wants to find out what must be done in order to ob
The network layer of the ISO/OSI model organize bits into ..........​
Which is the graph of f(x) = 100(0.7)?
1. Given the points A (2, 14) and B (17, -6). (a) Find the distance of the line AB. (b) Find the midpoint of the line AB. (c) Find the gradient of the line AB.