Seudónimo Seudónimo
  • 02-09-2019
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly

Please answer this correctly class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-09-2019

We have to multiply the unit cost by the number of items bought to find out the total cost. For the baseball coach, we have

[tex]2\cdot 6 = 12[/tex]

For the basketball coach, we have

[tex]9\cdot 14 = 126[/tex]

So, the difference is

[tex]126-12 = 114[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

When new goods are introduced, consumers have more variety from which to choose. as a result, each dollar is worth a. more, and the cost of living increases. b.
Rotator cuff tears are caused by many years ? of muscles/tendons.
what three animals did Eropeans introduce to North America?
Which of the following is not a characteristic of all living organisms? A)energy utilization B)complex yet organized C)capable of self-reproduction D)composed o
Which factors combine to form an authors purpose
gerri earns a 9% commission. find gerri’s commission on total sales of $810
What is the measure of how much consumers will respond to price changes?
what is one way to find the number of valence electrons in an element
Marietta is the product manager at fireflies ltd., a company that designs and manufactures clothes and fashion accessories. noticing the rising popularity of rh
I need help with 13 please 5ug=_____mg