spencebrod1
spencebrod1
05-04-2019
Mathematics
contestada
If 12 pens cost 3.48 how much do 20 cost
Respuesta :
kosala1478
kosala1478
25-07-2019
Step-by-step explanation:
12/3.48= cost of 1 book
cost of 20 books = 12/3.48×20 =68.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
On the same coordinate plane mark all points (x,y) such that (A) y=x+3 (B) y=-x+3 (C) y=|x|+3
There is a pair of parallel sides in the following shape. 4 4 6 What is the area of the shape?
3 Select the correct answer. How can you write the expression 7(b – 2) in words? A. two subtracted from the quotient of seven divided by b B. seven added to dif
504,047 written in expanded form
If a user wants to change one small section of the formatting of a document and leave the rest the same, which process should be completed? • importing a style
Translate each verbal phrase into an algebraic expression: 1. 6 inches by the number n
Why did the United States and the Soviet Union engage in conflicts around the world during the Cold War?
PLS HEPPP WHAT IS THE ANSWER????
Consider the entropy change in the following chemical or physical processes: 1.2 Na(s) + Cl₂(g) → 2 NaCl(s) 2. N₂(g) + 3 H₂(g) → 2 NH3(g) 3. H₂O(s)→ H₂O(l) 4. C
Predict the number of purple jellybeans in a bag of 200 jellybeans if a random sample of 25 resulted in 4 purple jellybeans.