gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

1. Consider the quadrilateral TONE below. Part A: Name three sets of consecutive vertices. Part B: Name three sets of consecutive sides. Part C: Name two sets o
Any goods being imported from another country may be subject to____ issued by the federal government an excise tax an income tax a tariff
What is the scientific name of the humming bird?
The U.S. constition eatablishes a two year term with the house of representitives in order to:
what number completes the sequence below?​
2 Points Fill in the blanks in the following sentences with the appropriate pair of prepositions below. Le théâtre n'est pas . Il est de la mairie. O A. entre /
PLEASE HURRY Which story best describes the graph below? Distance from home C. After a party at Sawyer's friends house he walked slowly all the way home. Time a
explain why 9^4 = 3^8.
please help!!brainiest = + 25 if you can answer this correctly!If f(1)=7 and f(n)=-3f (n-1) then find the value of f(4)
could you help me answer this thanks it is for my hw