719729
719729 719729
  • 01-04-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me please

Please help me please class=

Respuesta :

Sympathetic
Sympathetic Sympathetic
  • 01-04-2019

Answer:

The answer is Parson's Market.

Step-by-step explanation:

First you want to find out how much one pound costs.

For Parson's you take 11.34 and divide it by 6.

11.34 / 6 = 1.89

Then you take how many pounds you are trying to get (7) and multiply it by the price per pound (1.89)

7  * 1.89 = 13.23

Answer Link

Otras preguntas

2,412 feet is how many miles rounded to the nearest hundredth
Cancer affecting bone marrow or blood is called __________. a. carcinoma b. leukemia c. lymphoma d. sarcoma
What Number is 10 times as great as 7,962?
how can you use models to evaluate and compare expressions
when you turn on a lamp electric energy changes to?
find two fractions that are between 3/5 & 4/5
Why were the reforms of the early 1900s, such as the recall, referendum, and initiative provisions, called “progressive”?
Identify the type of sentence. Why are you studying so late at night? a. . Interrogative b. . declarative c. . exclamatory d. . imperative
4. The diagram shows the path of a model rocket launched from the ground. It reaches a maximum altitude of 384 ft when it is above a location 16 ft from the lau
A kite is tied to the ground. The rays from the sun hit the kite perpendicular to the kite string, casting a shadow of the kite on the ground. The coordinates i