juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements is NOT a pun? a. I work as a baker because I need dough. b. She shines like a brilliant star. c. Seven days without exercise m
give an example of addition problem in which you would and would not group the addends differently to add
The flooding of the banks of the Mississippi River ___________ the Delta Queen's docking on schedule. A. annihilated B. cloistered C. precluded D. vaunted
The early humans’ way of life made it impossible for them to live in which kind of shelter? A. rock shelters in cliffs B. tents C. permanent ho
What value of r makes the equation true? r + (–0.16) = 0.37 a. –0.53 b. –0.21 c. 0.21 d. 0.53
What materials did Jason vincent scarpace use in his art work
2x + 7 = x + 3 what is X ?
10.4% of what number is 13
Simplify the following expression. (45x + 64y) - (3x - 16y) A.42x - 80y B.42x - 48y C.42x + 80y D.42x + 48y
how many zeros are in the product 6 times 5 times 10