jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

Which is the most important evidence of Shang rule?
S election if husband and wife who own property as tenants by the entirety
What caused heightened tensions in europe after 1900?
what is another word for slavery
Some scholars believe that people from asia arrived in the americas 15,000 years ago. According to this theory what was the reason these people came?
Read the following passage from G.K. Chesterton’s “The Philosophy of the Schoolroom” and answer the following question. “What modern people want to be made to
Language focus transitions and organization online practice
How many people did hitler kill directly?
Which method of arranging details would a writer most likely choose to present an argument? order of place order of outstanding feature order of relative import
An auto accident has occurred. The car was traveling on an asphalt road with a drag factor of 0.75. The braking efficiency was 100%. The car left skid marks of