lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

how is a knoll formed
is a piece of cloth a point, line, or plane?
The ocular and objective lenses are found at the top and bottom of what part of a microscope?
what is the value for the expression -5+ 5
placing 12 tiles side by side, Pete can make a 12-by-1 rectangle. Name two other rectangles Pete can make with 12 tiles
How do three planes intersect at one point?
Write an addition equation with a positive addend and a negative addend and a resulting sum of -8
Why did female factory workers like Charlotte Woodward support the women’s rights movement?
how do I round 3.047 to the nearest hundred and show the math
Tasha believes that she can rewrite the difference 120 - 36 as a product of the GCF of the 2 numbers and another difference. Is she correct?