hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

5) Francisco practiced playing his violin for 2 1/3 hours on Sunday. He practiced for 5/6 hour on Monday. How much time did Francisco spend playing his violin
f(1)= 8 1/2; f(n)= f( n-1) - 1/2; 5 1/2. Find the position of the given term
Corinne wants to find out how people in the Midwest feel about the topic of gun control. How can Corinne to find a sample that BEST representsthis region?OA. Ch
A. Input 3, output 0B. Input 4, output 5C. Input -3, output 0D. Input 2, output 3
how to add binomials with trinomials
The enrollment at a local college increased 3% over last year's enrollment of 500. Find the current enrollment.
-14x > -3 all I have to do is simplify it
A 5 kg mass, hung onto a spring, causes the spring to stretch 7.0 cm. What is the spring constant? What is the potential energy of the spring?
The table below shows the results of a survey that asked 1054 adults from a certain country if they favored or opposed a tax to fund education. A person is sele
Punnet square for Tt x tt