vanieciaduckens48 vanieciaduckens48
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

if angel buys 1 snicker bar and then buys 2 more how many would she have in all?

Respuesta :

vegeta56
vegeta56 vegeta56
  • 01-11-2018
She would then have three snicker bars.
1 + 2 = 3
Answer Link

Otras preguntas

Find x and y thanks
What resulted from negotiations after the American Revolution? O Native Americans were involved in negotiations but were forced to sell most of their land. O Na
sam buys 3 pounds of apples for $6. what is the unit rate
1. Anaerobic respiration is usually carried out by A. Mammals B. Microorganisms C. Plants
A ball is thrown vertically upwards with an initial velocity of 20m/s . determine the a. time taken to reach maximum height b. what is the maximum height attain
PLEASE ANSWER WILL MARK BRAINLIEST please answer only 11
which of these is a primary source
Penelope needs to order some new supplies for the restaurant where she works. The restaurant needs at least 468 spoons. There are currently 256 spoons. If each
Which best describes taxes in both the American colonies and France before their revolutions? Clergy and nobles paid no taxes. Everyone was taxed equally. Most
Find the H. C. F of 96 and 240 by division method Please Helppp I am screwed ​