garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

Answer too a and b plz don't understand at all
What are the benefits of public access databases like ncbi? how does?
What are some of the major characteristics of ballet's classical period?
a food contains 28g carbohydrates, 2.7g protein, and 0.3g fats. how many calories does that food provide?
slop of (12,-1) (-2,-3)
Hot, liquid rock beneath earth's surface is termed ________. a. volatiles b. magma c. lava d. mantle
What is this I’m so lost
Why does hamlet speak to horatio in the manner in which he does?
Describe the two most important events in the history of animal life that occurred at the beginning and at the end of the Paleozoic era. (2 pts) List and briefl
The tangent to the curve y=x+sin x has a horizontal tangent when x =