monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
Only __________ has the power to pass laws pertaining to Native Americans.
does the equator cross the Northern or Southern part of South America
Which pronoun best completes the sentence? How is the pronoun used? Please pass Becky and __________ the orange juice. a. I; indirect object b. I; direct obje
what are two numbers between 21.023 and. 21.024
40,583 in word format .......................................................... ......... .........
Lincoln’s goals for Reconstruction, as discussed in his second inaugural address, were to A.bring the country together but to punish the South. B.unite the c
In which one of the following sentences would the word cheerful correctly complete the statement? A. Carolyn talked _______ about her experience. B. Jonathan p
what is 1 64/100 in simplest form? how do I solve it
Which of these professionals most directly uses geometry? a. criminal lawyer b. language interpreter c. opera singer d. medical imaging specialist
At the same time a 32-foot water tower casts a 14-foot shadow , a nearby light posts a casts a 7-foot shadow. How tall is the light post? a. 7 ft b. 12 ft c.