grannypapp6owxr8k grannypapp6owxr8k
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Marissa bought 12.8 pounds of potatoes at $1.35 per pound. How much did Marissa spend for the potatoes? Explain

Respuesta :

Madhatter101
Madhatter101 Madhatter101
  • 05-10-2018

12.8 * 1.35 =17.28

Therefore Marissa spent $17.28 on potatoes.

Answer Link

Otras preguntas

Help Ill give a brainliest
Why do you think Janie listens to Joe?
why sugarcane has to supply immediately after harvest to industries? plz answer
need help please hurry !!!!​
Answer correctly and completely to get brainliest! It's pretty simple, so don't worry! Merci!
Which of the following outcomes is a benefit of conventional agriculture? A. Heavy fertilizer use B. Overuse of monoculture C. Overly irrigated soil D. Inexpens
Please help! I'll also give you a brainlist.
Taking care of yourself can sometimes be hard work and can even lead to feelings of A. excitement B. discouragement c. exhaustion D. sadness
Can someone please help me and give me the correct answer?
y = (x) = (1/9)^x Find f(x) when x = (1/2) Round your answer to the nearest thousandth.