ashleytinoco345
ashleytinoco345 ashleytinoco345
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

At the local grocery store, q 16-ounce bottle of Apple juice costs $3.20. What is the cost of the Apple juice per ounce?

Respuesta :

Estrella9504
Estrella9504 Estrella9504
  • 02-10-2018
16q= 3.20
÷16 on both sides
and you get .20 cents per ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Ella _____________ el pelo antes de salir de casa. se peina se viste se ducha se maquilla
Evan is a tall, 12 year old boy. he has a scar on his right cheek. he is intelligent and an excellent drummer. which of his traits did he most likely inherit?
A bag contains 5 red marbles, 7 white marbles, and 6 blue marbles. Find P(red or blue).
2. In the figure, what is measurement of angle C?
List the elements of an urban area according to the peripheral model
THIS IS REALLY EASY I JUST NEED HELP
What did the british do to adjust their trade imbalance with china?
The price of a dozen roses in the united states is $30. if $0.3472 can purchase 1.00 turkish lira, how much does the same dozen roses cost in turkey if purchasi
The Union general who secured the Shenandoah Valley for the North was _____.
Lei 3707 When adaptations are viewed as ____________________, it means that an adaptation may no longer be required and appropriate because the individual with