zariyahcuddless zariyahcuddless
  • 01-09-2018
  • Mathematics
contestada

Plz help I don’t get it

Plz help I dont get it class=

Respuesta :

T2000
T2000 T2000
  • 01-09-2018

To figure out the cost per cookie, divide $2.49 by 3. The cost per 1 cookie (column 1) would be .83 cents.

To figure out the cost of 20 cookies, multiply 20 x .83 cents. The answer is 20 cookies would cost $16.60

To figure out how many cookies would cost $145,25, divide $145.25 by .83 cents. The answer is 175 cookies would cost $145.25

Answer Link

Otras preguntas

need help ASAP please):
3. (G.SRT.6) Using the triangle given below, determine the value for sin P, cos P, and tan P. in A. sin Pa cos P = tan P = P B B. sin P= 12 5 = cos P = , tan P
part 1Bone has a Young’s modulus of about1.8 × 1010 Pa . Under compression, it canwithstand a stress of about 1.58 × 108 Pa before breaking.Assume that a femur
100 POINTS PLUS BRAINLYEST TO WHOEVER ANSWERS CORRECTLY Raul is starting a new desktop publishing business. He needs to communicate frequently with his clients
What did kirant people look like?
f(t) = 2(t-1) (t-4) (t + 2) What is the domain off (t)?
Who could help me with this question (have only 1 try)
Wich set of ordered pairs does not represent a function. Please help.
The main aim of exponential distribution is?
Provide an example of an effective language choice or appeal used by Dr.Martin Luther king jr. in his "i have a dream" speech, or his "letter from Birmingham ja