zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

What can happen if the president chooses to vent a law that has been approved?
Which statement describes William lackstone's constribution to government in the United States ?
Please help!!! Will mark brainliest!!!
An airplane lands at an airport 60 miles east and 25 miles north of where it took off. How far are the two airports?
What is judicial review?In the Glorious Revolution of 1688, Parliament asserted its authority by offering leadership to
How to find the answer ?
i have a super hard question and i need help what is [tex]5^{2}[/tex] equal to?
Which class of English society is portrayed in Jane Austen’s pride and prejudice
How do I fine the surface area of the triangular prism
The last of the Mohicans takes place during the French and Indian War. Natty Bumppo would most likely take that of the French and Indian that of the English or